niedziela, 17 czerwca 2012

Drugie życieAutor: Marcin Wolski
Tytuł : Drugie życie
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Liczba stron: 300Takiej książki są potrzebne, by poprawić sobie nastrój. Czyta się niezwykle lekko, dzięki czemu można się przy niej doskonale odprężyć. A do tego napisana ciekawym językiem, ironicznym i inteligentnym, doskonale oddającym atmosferę, charakter bohaterów i dziejących się wydarzeń. Wolski swoim stylem potrafi jakże nieskomplikowaną i zwyczajną codzienność zmienić w dziwną niecodzienność, odnaleźć w życiu człowieka coś nowego, zaskakujacego.

Polecam książkę, jednak nie liczycie na jakieś wyjątkowe wrażenia po lekturze. Ot po prostu, bardzo dobrze spędzony czas z ksiażką.


Marcin Wolski to karabin maszynowy pomysłów, bank wyobraźni, ułańska fantazja i poczucie humoru w jednym. Potrafi napisać świetną piosenkę, aktualny monolog kabaretowy, zabawny skecz sceniczny i pyszne powieści fantastyczno-sensacyjne. Gdyby tylko chciał, potrafiłby napisać przemówienia dla Baracka Obamy lub awangardowe wiersze eksperymentalne. I robiłby to jak zwykle na doskonałym poziomie. Na szczęście nie ma na to ochoty.
Krzysztof Skiba
O najnowszej książce Marcina Wolskiego Drugie życie chciałam napisać szczerze, ale dowcipnie. Że jest tak dobra, że aż żałuję, że jej nie przeczytałam. Niestety. Przeczytałam ją jednym tchem. Jest zupełnie inna od jego poprzednich książek, ale tak samo dobra. I żałuję, że to ja jej nie napisałam.
Maria Czubaszek
Czytelnicy dzielą się zazwyczaj na dwie podstawowe grupy. Pierwsza chce odnaleźć siebie lub kogoś podobnego, znajomego na kartkach książki. Druga grupa chce oderwać się od rzeczywistości i przeżyć marzenie, baśń, bajkę. Mam bardzo dobrą wiadomość dla przyszłych czytelników książki Marcina Wolskiego: Drugie życie to lektura dla obu grup. Z jednej strony przeciętny życiorys przeciętnego Jurkowskiego, z drugiej strony nieprzeciętne wydarzenia. Zagraniczny spadek, to aż 2 miliardy dolarów! Karuzela zdarzeń rusza. Piękne kobiety, ale i mafia, piękne krajobrazy, ale i gangsterzy. Piękny Jurkowski (odmłodzony o pół wieku), ale i krwawa zemsta, a wszystko (jak to u Wolskiego) napisane z wielkim poczuciem humoru. Chcesz przeżyć tak fantastyczne Drugie życie, przeczytaj, jak ja, książkę Marcina Wolskiego.
Gorąco polecam Janusz Zaorski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz