wtorek, 12 czerwca 2012

Jeden dzieńAutor:David Nicholls
Tytuł: Jeden dzień
Wydawnictwo: Świat książki
Oprawa: miękka
Liczba stron: 448
"Wielka, absorbująca, błyskotliwa... Nick Hornby Genialna książka! Każdy czytelnik ją pokocha! Tony Parsons Emma i Dex? Doprawdy, trudno o mniej dobraną parę. Ona - zakompleksiona idealistka w grubych okularach. On - superprzystojniak z poczuciem, że świat należy do niego. Ona na wszystko musi ciężko zapracować. Jemu natychmiast udaje się to, o czym zamarzy. Ona szuka miłości, on seksu... Jest rok 1988. 15 lipca. Oboje dostają dyplomy uniwersyteckie i spędzają ze sobą noc. Następnego dnia każde pójdzie w swoją stronę. Gdzie będą w ten dzień za rok? Za dwa lata? I każdego następnego roku? Czy mają szansę spotkać się, a jeśli tak, to czy będzie im ze sobą po drodze? Na podstawie książki powstał film z Anne Hathaway i Jimem Sturgessem w rolach głównych. " opis ze strony weltbild.pl


Będę szczera pomysł był ciekawy, dwoje ludzi i jeden dzień przez kolejnych dwadzieścia lat który jest tylko dla nich.Poznajemy dwoje ludzi, którzy są jak ziemia i niebo. Połączyła ich jednak najpierw przyjaźń przeplatana z nienawiścią i w końcu miłość. Różnica między bohaterami jest taka, że ona żyje z pasją, on pełnią życia. Zawsze jest to jednak Dex i Em. Em i Dex.
Czytając tę książkę wydawało mi się, że wiem jak się skończy. Tak naprawdę nie wiedziałam nic.
 Można się było domyślać, że w końcu i tak będą razem,ale zakończenie mnie totalnie zaskoczyło.
A wręcz doprowadziło do łez, pokazało ze trzeba się cieszyć każdą chwilą życia  bo nie wiadomo co czeka nas za rogiem. Ciężko stwierdzić czy jest to szczęśliwe zakończenie czy nie - zależy jak patrzeć na nie.

Oprócz tych bohaterów głównych moją uwagę zwrócili dwaj Polacy którzy przez chwilę wystąpili w książce są to Lech i Jerzy - lubię w książkach gdy jest nawiązanie do naszego kraju czy obywateli.

Także gorąco polecam książkę

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz