poniedziałek, 4 marca 2013

Ulica Szalonej Rzeki


Tytuł: Ulica Szalonej Rzeki

Autor: Joy Fielding
tytuł oryginału: Mad River Road
wydawnictwo: Świat Książki
data wydania: 2007 (data przybliżona)
liczba stron: 432

Romantyczna podróż z obcym mężczyzną zmienia się w koszmar. Trzydziestoletnia Jamie nie lubi swego życia. Gdy spotyka przystojnego Brada, który szybko wyznaje jej miłość i proponuje romantyczną podróż, nie waha się ani chwili. Tymczasem Brad okazuje się kryminalistą, skazanym za znęcanie się nad rodziną, i wiezie Jamie do Ohio, gdzie ukrywa się przed nim jego była żona z synkiem.

Świetna ksiażka podejmująca tematykę kobiecej psychiki. Bohaterkami są kobiety stłamszone przez swoich mężczyzn,ale mają w sobie tyle siły i wewnętrznej odwagi,że potrafią zachować godność i podźwignąć się ze swojej niedoli.

To ciekawa,intrygująca książka o meandrach kobiecego charakteru,jego zawiłościach i zdolności do samozagłady,ale też i samoleczenia.Książka dziwna,powikłana,trudna jak każda kobieta.Każda z nas może w bohaterce odnaleźć cząstkę siebie,może odkryć w sobie pokłady siły i odwagi.

Może wiele jest książek o podobnej tematyce,ale książki Joy Fielding mają w sobie tę iskrę która sprawia,że są wyjątkowe i niebanalne.

Tą powieść trzeba po prostu przeczytać! Wartka akcja, wciąga!
Zakończenie zaskakuje zupełnie! Nic tylko brać się do czytania:)

3 komentarze:

  1. Książka wydaje się bardzo ciekawa, zapisuje sobie tytuł do swojej mega listy :)

    A zmieniając nieco temat zapraszam na "Książeczki synka i córeczki" oraz na "Babylandię" na dwie zabawy, w obu do wygrania ciekawe książki, ale nie tylko. Nie chce narażać się wklejając bezpośrednio linki, ale jeżeli byłabyś zainteresowana to blogi znajdziesz w moim profilu :) Może miałabyś ochotę wziąć udział? Nie żebym namawiała, po prostu polecam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Hej :) Zapraszam do mnie na rozdanie: http://koralikowy-kacik.blogspot.com/2013/03/43-niech-sie-stanie-candy.html

    OdpowiedzUsuń