poniedziałek, 16 lipca 2012

Mąż z ogłoszenia

Tytuł: Mąż z ogłoszenia

Autor: Graves Jane

Wydawca: Wydawnictwo Otwarte

Okładka: miękka

liczba stron: 384

"Mąż z ogłoszenia" to książka, która opowiada nie tylko historię pięknej miłości, ale także jest to humorystyczna powieść o kobiecie, która jest tak zdesperowana w poszukiwaniu męża, że w każdym widzi potencjalnego kandydata. I tak spotyka się z mężczyzną, który zmienia płeć po to by być lesbijką, z facetem, który jest pięć tygodni po rozwodzie i nadal kocha swoją żonę.

Alison ma trzydzieści jeden lat i… zero szczęścia w miłości. Kiedy kolejny potencjalny narzeczony okazuje się kompletnym nieporozumieniem, dziewczyna postanawia skorzystać z usług biura matrymonialnego. To, do którego trafia, jest inne niż wszystkie. Jego przystojny szef nie pozwoli, by Alison spotkała choć jednego interesującego mężczyznę. Dlaczego? Miłość ma swoje tajemnice.

Jane Graves umie pisać. Język nie sprawia żadnych trudności, jest po prostu nieskomplikowany, więc całość czyta się szybciutko.. Dawno już nie śmiałam się tak nad książką. Warto także wspomnieć o scenie erotycznej, która miała miejsce w tej powieści - została napisana z takim smakiem i odpowiednią do tego typu literatury dozą szczegółów, że nikt nie powinien poczuć się zniesmaczony. A to duży plus!

Sama historia nie jest skomplikowana, wiadmo już od samego początku jak się zakończy. A jednak to w ogóle nie przeszkadza to w czasie lektury - wiadomo, że będzie happy end, a i tak serce bije mocniej, gdy idzie coś nie tak.

Spodziewałam się łatwej i przyjemnej książki i taką otrzymałam. B Książka idealna jako przerywnik pomiędzy bardziej wymagającymi pozycjami, czy też do plecaka podczas wakacyjnych podróży. Sama historia jest ciekawie przedstawiona a bohaterkę od pierwszej strony polubiłam. Jej perypetie śledziłam z uśmiechem na twarzy, ponieważ fabuła obfituje w zabawne i zaskakujące wydarzenia. Sama z chęcią poszukam kolejnego sympatycznego czytadła autorstwa Jane Graves i mam nadzieję, że będzie ich powstawać coraz więcej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz