poniedziałek, 25 lutego 2013

Siedem supełków Bajki które pomagają wychowywać

Tytuł : Siedem supełków Bajki które pomagają wychowywać
Autor:
wydawnictwo: Papilon
data wydania: 2007
liczba stron: 126
Seria wydawnicza : Dorota Zawadzka poleca 
kategoria: literatura dziecięca/młodzieżowa
 


Kiedyś, gdy mama chciała, abyd dziecko pamiętało o czyśs ważnym wiązała mu na chusteczce supełek. Siedem historii - po jednej na każdy dzień tygodnia jest takim właśnie supełkiem. Każda z nich porusza temat wart zapamiętania zarówno przez dziecko, jak i przez rodziców. Wychowując dzieci, należy pamiętać, aby samemu postępować zgodnie z przekzywanymi zasadami. Te opowieści pomogą rodzicom spojrzeć na świat oczmai dziecka, zrozumieć jego emocje i marzenia.

Dorota Zawadzka napisała wstęp i wyjaśnienia dla rodziców poprzedzające każdą z siedmiu historii,  ktore są bardzo przydatne. Czsami brakowało mi ssłow by coś wyjaśmnić dziecku. Najbardziej przyadła nam bajka o tym, że każdy z nas jest wyjatkowy, każdy z nas umie coś wyjątkowego. Mój syna jak mu wcześniej mówiłam ze jest wyjątkowy i jedyny to mówił ze że jest jeden i dlatego ja tak uważam. Po przeczytaniu ksiażki zauważył u siebie cechy tego żed jest wyjątkowy i w każdej znanej mu osobie zaczął szukać cech jedynych i wyjątkowych dla danej osoby :)
Super ksiażka - potrafi wiele wytłumaczyc i nauczyć nietylko dziecko.
Książkę czytaliśmy po kilka razy - nie nudziła mu się, bardzo spodobały mu sie opowiadania. Plusem też jest to ze nie ma zbyt wielu ilustracji co pobudza wyobraźnie, a często też śniły mu się podobne historie. Polecam tę pozycję do czytania dziecku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz