czwartek, 28 lutego 2013

Laleczka


Tytuł: Laleczka
Autor: Joy Fielding
tytuł oryginału: Puppet
wydawnictwo: Świat Książki
data wydania: grudzień 2005
liczba stron: 376

Amanda Travis jest młodą prawniczką, której luksusowe życie w pięknym domu na Florydzie upływa jedynie na pracy i przelotnych romansach. Niemal udało jej się zapomnieć o pozostawionej w Kanadzie matce, nieżyjącym ojcu, byłym mężu Benie i uczuciu, które niegdyś pochłaniało ją bez reszty. Do czasu, gdy jeden telefon na nowo obudził dawne koszmary.
Amanda dowiaduje się, że jej matka zastrzeliła w hotelu nieznajomego mężczyznę. Ponieważ nie chce wyjawić motywu zbrodni, Ben prosi Amandę o pomoc. Jaką straszną tajemnicę ukrywała przed nią matka i dlaczego gotowa była raczej spędzić resztę życia w więzieniu, niż ją ujawnić?„Laleczka”. Przyjemnie kojarzący się tytuł, ładna okładka, starannie wydana książka. Nic nie wskazuje jaka straszna prawda kryje się na kartkach tej powieści. Jednak po Joy Fielding można spodziewać się wszystkiego. Niesamowicie intrygująca historia rodzinna, której przebiegu, a w szczególności zakończenia nie sposób przewidzieć. Bardzo zaskakująca, trzyma w napięciu do końca.

„Laleczka” to znów świetnie napisana powieść psychologiczna z wątkami sensacyjnymi, którą czyta się z zapartym tchem, nie mogąc uwierzyć, że takie rzeczy mogą się zdarzyć.

1 komentarz:

  1. I takie książki uwielbiam - trzymające do końca w napięciu:) Zawsze jest ten dreszczyk emocji:)

    OdpowiedzUsuń