piątek, 17 stycznia 2014

Sprzedawca broni

Tytuł: Sprzedawca broni

Autor

tytuł oryginału: The Gun Seller

wydawnictwo: WAB

data wydania: 2009 

liczba stron: 412

słowa kluczowe: dr Hause,Mimo, że początek mnie trochę zniechęcił do czytania to książka jest warta przeczytania. Zaczyna się bójką głównego bohatera w nieznanym mu domu z nieznanym mu bliżej osobnikiem, który próbuje go zabić, a potem jest tylko ciekawiej. Na początku zniechęcił mnie opis łamania ręki - bałam się że jest to książka z opisami medycznymi, ale okazało się, że to tylko początek  później jest już dużo ciekawiej.  Generalnie polecam, bardzo przyjemna lektura! Dobra powieść na kilka wieczorów,  napewno zapewni dobre towarzystwo na jakiś czas ;)
A autora należałoby klonować nie dość, że jest przystojny, jest świetnym aktorem, super śpiewa oraz dobrym sportowcem to jeszcze okazuje się, że potrafi świetnie pisać. Jest niesamowity - tyle talentów w jednym człowieku. 


Thomas Lang, były żołnierz, obecnie ochroniarz do wynajęcia, dostaje nietypową propozycję - zlecenie zabójstwa. Odmawia. W dodatku usiłuje ostrzec potencjalną ofiarę i niestety przy okazji wplątuje się w aferę rządową na miarę przygód Jamesa Bonda. Tłum szpiegów, agentów i terrorystów. Mnóstwo najnowocześniejszej broni. Komizm językowy i sytuacyjny. Błyskotliwa krytyka społeczeństwa amerykańskiego, z jego bohaterami, dyplomatami i biurokratami. Prawdziwa mieszanka wybuchowa...
Sprzedawca broni zaraz po opublikowaniu wszedł na listy bestsellerów. Prawa do jego tłumaczenia zakupiły wydawnictwa m.in. z Holandii, Niemiec, Włoch, Węgier, Portugalii i Szwecji.

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B., 2009
źródło okładki: http://www.wab.com.pl/

1 komentarz:

  1. Z chęcią zapoznałabym się z tą pozycją. :) Uwielbiam tego aktora, ah. :)

    OdpowiedzUsuń