środa, 9 maja 2012

Biała jak mleko, czerwona jak krew

Autor: Alessandro D'Avenia
Tytuł: Biała jak mleko czerwona jak krew
Wydawnictwo: Znak
Oprawa: miękka
Liczba stron: 312
Kolejna książka, którą przeczytałam zachecona recenzjami. Na początku miałam wrażenie ze to książka dla nastolatków o pierwszej miłości, ale nic bardziej mylnego.
Przy tej książce człowiek zaczyna rozmyślać robić rachunek sumienia swoich marzeń jakie miał które udało mu sie zrealizować a , które w dzisiejszym "biegu szczurów" porzucił.
Jest małą skarbnicą ciekawych, mądrych cytatów

"Nie wyrzekaj się swoich marzeń! Nawet wtedy, gdy inni śmieją się z ciebie za plecami. Wyrzekłbyś się samego siebie."
Czyta się ją bardzo szybko mi zajelo to dwa wieczory. Nie ma zbyt wielu niepotrzebnych i nużących opisów, przez które ciężko przebrnąć. Wszystko skupia się na emocjach, uczuciach i kolorach.
"Biała jak mleko, czerwona jak krew" nie jest pozycją, która pokazuje coś nowego i wyjątkowego. Jednak Alessandro D'Avenia zbudował tę historię inaczej. Pokazał moc barw, siłę przyjaźni, wiarę w lepsze jutro. Z pewnością to nie jest książka, którą odkłada się na półkę, a jej treść całkowicie ucieka z pamięci.

Poniżej źródło opisu: Wydawnictwo Znak
Ale miłość to coś innego. Miłość nie daje spokoju. Miłość jest bezsenna. Miłość obdarza siłą. Miłość jest szybka. Miłość jest jutrem. Miłość to tsunami. Miłość jest czerwona jak krew.

Leo jest młody, odważny, trochę bezczelny. I co ważne: świeżo zakochany, tą pierwszą, romantyczną, czerwoną jak krew miłością. Czerwień to zresztą jego ulubiony kolor, w przeciwieństwie do bieli, która kojarzy mu się ze smutkiem, pustką, samotnością. Leo postrzega świat poprzez kolory, także emocje i ludzi utożsamia z konkretnymi barwami.

Czerwień to huragan, marzenia, pasja i... Beatrice - śliczna, ognistoruda dziewczyna, w której Leo potajemnie się kocha. Przyjaźń natomiast jest błękitna. Jak niebo, jak woda i ... jak Sylwia, najbliższa, najlepiej znana, rozumiejąca wszystko bez słów. Barwy się przenikają, łączą, powodują lekki zawrót głowy... A Leo zrobi wszystko, żeby zrozumieć, czym jest prawdziwa miłość.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz