poniedziałek, 14 maja 2012

Roztrzepana Sprzątaczka

Autor: Dorota Gellner
Tytuł: Roztrzepana Sprzątaczka
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: twarda
Liczba stron: 32
"Jak paskudnie kurz wygląda! Taki szary, taki bury i z natury dość ponury. Dość ponury, brudny dość, jakieś takie wstrętne coś! A to, co kurzem było, nagle strasznie się wkurzyło. Wystawiło zęby brzydkie, by sprzątaczkę ugryźć w łydkę. - Aj! - sprzątaczka zapiszczała, szczotkę-zmiotkę - cap! - złapała. Nic dobrego to nie wróży, więc kurz zmyka aż się kurzy! No i uciekł przed sprzątaczką. Schował się pod wycieraczką. Tam do dziś podobno tkwi,groźnie łypiąc w stronę drzwi"
To urywek świetnego wierszyka, który można znaleźć w niezwykłej książeczce "Roztrzepana SPRZĄTACZKA" Doroty Gellner. Bohaterka, sprząta wszędzie, wszystko, wszystkich dookoła, przy tym przeżywając wspaniałe przygody w przewpaniłaych siedemnastu wierszykach.

Książeczka świetna, z ogromnym humorem, podparta barwnymi ilustracjami Macieja Szymanowicza, obrazki dopełniają całości i pomagają sobie wyobrazić to nad czym obecnie nasza główna bohaterka spędza czas. Poprawia bardzo humor, rozśmiesza wręcz czytelników jak i małych słuchaczy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz